Isparta güllerinin içinde “Gelin-Damat Şov”

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenecek “Gül Fuarı ve Uluslararası Gül Festivali” öncesi görsel şov gerçekleştirildi.

Isparta Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Isparta’da 11-15 Mayıs’ta organize edilecek festival öncesi Keçiborlu ilçesi Ardıçlı köyünde yerli ve yabancı birçok turist gül bahçelerinde gül toplayıp, tezgahlarda halı dokudu.

Turistler, gül reçeli yaptı ve gül suyu çıkardı.

Etkinliğe Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencileri de katıldı. Gelin ve damat kıyafeti giyen 17 çift dans etti. Mayıs ve haziranda düğün yapacak çiftlere “Gül bahçesinde fotoğraf çektirmelisiniz” mesajını veren öğrenciler, gül yapraklarını havaya savurarak, bu anı fotoğrafla ölümsüzleştirdi.

ilginizi çekebilir  Kur'an-ı Kerim'i Türkçe En Güzel Seslendiren Adam : Ahmet Deniz

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenecek “Gül Fuarı ve Uluslararası Gül Festivali” öncesi görsel şov gerçekleştirildi. Festival öncesi Keçiborlu ilçesi Ardıçlı köyünde yerli ve yabancı birçok turist gül bahçelerinde gül toplayıp, tezgahlarda halı dokudu. Gelin ve damat kıyafeti giyen 17 çift dans etti. ( Isparta Belediyesi – Anadolu Ajansı )

Isparta Belediyesi tarafından düzenlenecek “Gül Fuarı ve Uluslararası Gül Festivali” öncesi görsel şov gerçekleştirildi. Festival öncesi Keçiborlu ilçesi Ardıçlı köyünde yerli ve yabancı birçok turist gül bahçelerinde gül toplayıp, tezgahlarda halı dokudu. Gelin ve damat kıyafeti giyen çift dans etti. ( Isparta Belediyesi – Anadolu Ajansı )

TURKIYE”NIN GUL BAHCESI OLARAK NITELENDIRILEN ISPARTA, 11- 15 MAYIS TARIHLERI ARASINDA GERCEKLESTIRILECEK GUL FUARI VE ULUSLARARASI GUL FESTIVALI”NE HAZIR OLDUGUNU GORSEL SOVLA GOSTERDI. YERLI VE YABANCI BIRCOK TURIST ONCE GUL TOPLADI, ARDINDAN DA GUL BAHCELERI ICERISINE KURULAN TEZGAHLARDA HALI DOKUDU. YORESEL KIYAFETLI HALK OYUNLARI EKIPLERI GULLERIN ICINDE OYNARKEN GELIN VE DAMAT KIYAFETLI OGRENCILERDEN OLUSAN 17 CIFT GULLERIN ICINDE DANS ETTI. (FOTO: ISPARTA-DHA)

ISPARTA’DA GÜL FESTİVALİ COŞKUSU TURİSTLER GÜL TARLASINDA HALI DOKUDU GELİN VE DAMAT KIYAFETLİ ÖĞRENCİLERDEN OLUŞAN 17 ÇİFTİN GÖRSEL ŞOVU BEĞENİYLE İZLENDİ

AA

Hemen paylaş herkes okusun...
AJANSTÜRK ONLINE SEÇİM ANKETİ
Anketi Gizle/Göster
Coming Soon